Çalışmak istediğin insanlarla ve olmak istediğin yerde çalış

"Motivasyonunu aşağıya çekecek, sana katma değer sağlamayacak ve seni hedefinden uzaklaştıracak insanlarla değil; seni motive edecek, sana katma değer kazandıracak ve aynı hedefte koşabileceğin insanlarla çalış"
Kişisel Bilgiler

1982 İstanbul doğumlu olan Emrah Kuyumcu, Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans programına dahil oldu. Eğitim hayatını tamamlamadan Finansbank Alternatif Dağıtım Kanalları Çağrı Merkezi Departmanı'nda çalışma hayatına atıldı. Burada katıldığı Uzman Eğitim Programı ile banka ve finans kuruluşlarının işleyişi, ürünleri ve organizasyon yapıları hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldu. 7/24 çalışan bir bölümünde yer alması teorik bilgileri uygulamaya dökmesi için fırsat yarattı. Bu bölümde Müşteri Memnuniyeti'ni en yüksek seviyede tutacak şekilde hizmet verebilmesi üzerine tecrübe edindi.

Hızlı bir şekilde dahil olduğu iş hayatı, yoğun eğitim ve çalışma temposu, yeniliklere çabuk adapte olabilmek, çözüm odaklı olmak, müşteri gereksinimlerini ortaya çıkartmak ve problem çözebilmek gibi yetkinlikleri kazanmasını sağladı.

Dahil olduğu eğitim grubundan çıkan ilk yönetici olarak 2 yıl boyunda Çağrı Merkezi Departmanı’nda Supervisor olarak görev aldı. Burada rol aldığı iş geliştirme projeleri ona Finans Bank Proje Ekibi’nin yolunu açtı ve Finansbank’taki görevine bu ekip bünyesinde Proje İş Geliştirme Yetkilisi olarak devam etti.

Askerlik sonrası Finansbank'ın iştiraki olan IBTech'te ATM in-house dönüşüm ve Enpara gibi kritik projelerde Kıdemli İş Analisti olarak görev aldı.

2013 yılında TEB yeni nesil ATM & VTM Projesi için oluşan ihtiyaç nedeniyle gelen teklifi değerlendirdi ve İş Çözümleri Proje Lideri olarak kurum değişikliği yaptı. Bu süreçte operasyondan, pazarlamaya, raporlamadan mutabakata kadar çok sayıda farklı projenin hayata geçmesinde rol oynadı. 

Henüz 30’larının başındayken, yakın arkadaşı Uğur Yedikardeş’in girişimcilik hikayesi ona da cesaret verdi.

2017 Haziran ayında Türkiye'de Lokal Ofisi olmayan global firmaların; pazarda yaşadığı zorluklar üzerine lokal çözüm ortağı olma hedefiyle bir IT Danışmanlık Şirketi olan Digid ailesine Yönetici Ortak olarak katıldı.

Dijital dönüşüm projesi için Digid ile tanışan bir müşterisi sayesinde, KOBİ'lerin yaşadığı çoğu zorlukların dijital dönüşüm ile desteklenecek süreç tasarım ve yönetim planlaması ile çözülebileceğini fark etti. Dijital yatkınlığı, süreç optimizasyonu, proje yönetimi, büyümeye yönelik planlama ve hayata geçirme alanında çalışmalarını geliştirerek Digid'in faaliyet alanını ve ortaklık yapısının kurgulanmasında rol aldı.

2012 yılından beri Tuğba Kuyumcu ile evli olan Emrah Kuyumcu’nun 2017 doğumlu Uras adında bir oğlu bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Deneyim

2004 - 2010 Finansbank

2011 - 2013 IBTech 

2013 - 2017 TEB

2017 - .... Digid 

İlgi Alanları

Ödeme Sistemleri, Finansal Teknolojiler, Sigortacılık, Süreç Otomasyonu