Whenever you lose your way, remember your why!

"Bir işin neden olmayacağı hakkında onlarca görüşle karşılaşabilirsin, bakış açını değiştirip olması için neye ihtiyaç varı sorguladığında çözümü bulacaksın. 
Kolay değil, o yüzden kendini her sıkışmış hissettiğin anda varmak istediğin noktayı hatırla! "

Kişisel Bilgiler

1983 İstanbul doğumlu olan Uğur Yedikardeş, Marmara Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Teknolojileri'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitede Yönetim ve Bilişim Sistemleri Yüksek Lisansı'nı tamamladı. Üniversite 2. sınıf öğrencisi iken  Finansbank Alternatif Dağıtım Kanalları Departmanı'nda çalışma hayatına başladı. 7/24 çalışan bir bölümün kurulumunda yer alarak Müşteri Memnuniyeti'ni en yüksek seviyede tutacak şekilde kanalların hizmet verebilmesi, operasyon organizasyonlarının takibi ve sahtecilik önleme alanında tecrübe edindi.

Üniversite, İş Hayatı ve sosyal hayat arasındaki koşuşturmaca verimlilik odaklı düşünmeyi ve sonuca ulaşmayı öğretti.

Askerlik sonrası Vakıfbank Bilgi Teknolojileri ekibinde Kartlı Sistemler Dönüşüm projesinde ATM, Sanal POS ve Debit Kart geçişinde görev aldı. 

Devamında Finansbank'ın iştiraki olan IBTech'te ATM in-house dönüşüm ve Enpara gibi kritik projelerde Kıdemli İş Analisti olarak yer aldı.

2011 yılında TEB - Fortis birleşmesi sonucu oluşan ihtiyaç nedeniyle gelen teklifi değerlendirerek İş Çözümleri Yöneticisi olarak kurum değişikliği yaptı. Bu süreçte operasyondan, pazarlamaya, raporlamadan mutabakata kadar farklı onlarca projenin hayata geçmesinde rol oynadı. 

2015 yılında TEB Kurumiçi Girişimcilik Yarışması'nda geliştirdiği fikir ile şampiyon olmak girişimcilik serüvenini tetikleyen ilk adım oldu. Genç bir yaşta ve kızı henüz 4 aylıkken yaşadığı Tansiyon problemi, kendi potansiyelini ortaya çıkarması için cesaret verici bir süreç oldu. 

2016 Eylül ayında Türkiye'de Lokal Ofisi olmayan global firmaların; pazarda yaşadığı zorlukların büyük bir kısmının İş Birimi ihtiyacının tariflenememesi ve standartlara uygun iş takibi olmamasından kaynaklandığını görerek bir IT Danışmanlık Şirketi olarak Digid'i kurdu.

Bir KOBİ'nin yaşadığı zorlukları deneyimlemesi İşletme Koçluğu franchise'ı almasını tetikleyen unsur oldu. Dijital yatkınlığı, süreç optimizasyonu, büyümeye yönelik planlama ve hayata geçirme alanında çalışmalarını geliştirerek Digid'in faaliyet alanını ve ortaklık yapısının kurgulanmasında rol aldı.

2010 yılından beri Tuğçe Yedikardeş ile evli olan Uğur Yedikardeş'in 2016 doğumlu Öykü adında bir kızı bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Deneyim

2004 - 2009 Finansbank A.Ş. Alternatif Dağıtım Kanalları

2009 - 2010 Vakıfbank Bilgi Teknolojileri

2010 - 2011 IBTech

2011 - 2016 TEB Bilgi Teknolojileri

2016 - ... Digid  

İlgi Alanları

Ödeme Sistemleri, Fintech, Süreç Tasarımı, Veri Modelleme, Proje Yönetimi, Takım Sporları